הינך נמצא כאן

מעל 10,000 אורחים לשולחן ליל הסדר של רשת דן

על פי נתוני הרשת, התפוסות בסוף מרץ ואפריל יהיו גבוהות מהתפוסות בתקופה המקבילה בשנת 2017. חלק מהמלונות כמו דן אכדיה, דן פנורמה ת"א, דן כרמל ודן פנורמה חיפה וליל הסדר עצמו בירושלים, כבר מלאים לחלוטין
עירית רוזנבלום 12/03/2018 מתוך תיירות
מלון המלך דוד של רשת מלונות דן (צילום: יחסי ציבור)
מלון המלך דוד של רשת מלונות דן (צילום: יחסי ציבור)

"שנת 2018 בתחום התיירות החלה במגמת עליה במספר התיירים לעומת סוף שנת 2017. קצב ההזמנות לחודשי האביב משתפר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד", כך אומר רפי בארי, סמנכ"ל השיווק והמכירות של רשת מלונות דן. לדבריו, השנה מסתמן גידול בביקוש לליל הסדר ולחופשות בפסח לעומת אותו תאריך בשנה שעברה. בימים אלו נרשמת עליה בהתעניינות מצד תיירים המסיימים הכנות והחלטות איפה יבלו את חג הפסח.

לקראת פסח 2018 נרשם גידול בתיירות הפנים, עם דגש על אילת, בזכות מזג האוויר הקיצי בעיר, אולי כחלופה לטיסה לחו"ל. בארי מוסיף כי גם השנה מסתמן חג הפסח מסתמן כאלטרנטיבה פופולארית הן בקרב יהודי התפוצות והן בקרב משפחות ישראלים. הדבר יוצר רצף עם ימי חוה"מ ותקופה ארוכה אידיאלית לחופשה משפחתית.

על פי נתוני הרשת, התפוסות  בסוף חודש מרץ ובחודש אפריל יהיו גבוהות מהתפוסות בתקופה המקבילה בשנת 2017. חלק מהמלונות כמו דן אכדיה, דן פנורמה ת"א, דן כרמל ודן פנורמה חיפה וליל הסדר עצמו בירושלים, כבר מלאים לחלוטין. נותרו חדרים אחרונים במלונות ירושלים למהלך החג ובאילת.

כ-70% מהאורחים במלונות דן בפסח השנה הינם תיירים מחו"ל, כאשר למעלה ממחציתם הם אורחים חוזרים משנים עברו. בנוסף לסדרים המרכזיים שייערכו בכל מלון, יסבו אורחים רבים בכל בתי המלון לאירועי ליל סדר פרטיים. 

רפי בארי ציין כי פסח השנה מתפרש על פני 8 ימים, כאשר חלק מהתיירים מקדימים את הגעתם ארצה כבר בסוף מרץ. ראוי לציין שחג הפסחא הנוצרי נופל גם הוא במהלך הפסח, וכך גם חופשות האביב בחו"ל, דבר המסביר את הביקוש של התיירים לחופשת הפסח בארץ.

מגמה דומה ניכרת גם בעקבות עליה בביקושים מצד משפחות ישראליות בתקופת טרום פסח – עם יציאתם של הילדים לחופשת החג: "זוהי הזדמנות מצוינת למשפחות רבות לנצל את ימי החופש ולצאת לחופשה משפחתית קצרה במחירי טרום שיא העונה, לפני כניסת תעריפי החג לתוקף", ציין בארי.

צרפתים, אנגלים ובלגים מעדיפים את אילת ותל אביב כיום, כשלושה שבועות לפני החג, עומדת התפוסה במלונות הרשת על כ-80%, כאשר בחלק קטן של המלונות יש עדיין חדרים אחרונים לתאריכים מבוקשים. מלונות דן נערכו השנה עם הצעות אטרקטיביות.

מלון דן אכדיה חדר חדש בבניין המרכזי צילום יואב גורין

בארי הוסיף כי מרביתם של התיירים מחו"ל במלונות דן  מגיעים גם השנה ממדינות מערב אירופה ומארצות הברית, כאשר מרביתם הם תיירים יהודיים. בירושלים יש צפי לכמות גדולה של צלייני הכנסייה המזרחית-אורתודוכסית, שחג הפסחא שלהם חופף לפסח.

"בדומה למגמה אשר החלה לפני מספר שנים, ניכרת העדפה ברורה למלונות באזורים גיאוגרפיים מסוימים על פי ארץ המוצא: צרפתים, אנגלים ובלגים נוטים להגיע לאילת ולמלונות תל אביב – דן תל אביב, דן פנורמה תל אביב ודן קיסריה. אמריקאים מתארחים בעיקר בירושלים – במלון המלך דוד, מלון דן ירושלים, דן פנורמה ירושלים ודן בוטיק ירושלים. התיירים המתכננים את חופשתם האביבית, מאמינים שייהנו ממזג אוויר אביבי ונעים באילת וגם במרכז וצפון הארץ", מסביר בארי.

בכל אחד מ-14 מלונות הרשת, ייערך ליל סדר מרכזי, המיועד בעיקרו לאורחי המלון ומקצת לאורחים חיצוניים. בנוסף, ייערכו השנה עשרות אירועים פרטיים במלונות הרשת. במסגרת אירועים אלו משפחות שוכרות אולם ועורכות את הסדר בעצמן או מזמינות חזן – "מנהל סדר" שינצח על הסדר. המשפחות נהנות מתפריטים מיוחדים שהוכנו ומהשירות האישי והמיוחד המאפיין את מלונות הרשת. חלקן של משפחות אלו התאחדו בישראל עם ריכוז של  קרובים מכל העולם שהגיעו במיוחד לחגוג כאן את הסדר.

כבכל שנה צופים המלונות לריבוי של משפחות וילדים. הרשת נערכת לכך עם פעילויות ילדים ובני נוער במועדונים שפיתחנו במיוחד עבורם – דנילד (מועדון הילדים) ודני קלאב (מועדון הנוער)", סיכם רפי בארי.

כתובת קצרה לכתבה זו: http://www.ias.co.il/node/7082